Viron Suomen Kielen                    Opettajien Seura

Ilmoittaudu tässä
Suomen kielen opettajien kesäseminaari 2021 
11.-12.08
https://www.paekalda.ee/
Tutustutaan Mindfulnessiin luokkahuoneessa, hiljaisuuden minuuttien harjoituksiin, naurujoogaan, voimistellaan, saadaan hyviä vinkkejä fyysisen hyvinvoinnin ylläpitoon ja paljon muuta.

Soome Instituut ja Soome suursaatkond koostöös
Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga
kutsuvad valima 2020. aasta soome keele õpetajat.

2020. aasta oli väljakutsete aasta. Igapäevaste muutuste ja ebakindlusega vapralt toime tulnud õpetajad väärivad meie tuge ja tunnustust rohkem kui kunagi varem. Sel aastal soovime eriti esile tõsta neid õpetajaid, kes suutsid muutustele kiirelt reageerida, kohandades oma töökorraldust ja õppemeetodeid distantsõppele vastavaks.

2020. aasta soome keele õpetaja kandidaate võivad esitada nii haridusasutuste kui koolitusettevõtete juhtkonnad, erinevad kollektiivid kui ka kolleegid ja teised üksikisikud. Aasta õpetaja võib töötada ükskõik millises Eesti haridusasutuses või koolitust pakkuvas organisatsioonis. Argumenteeritud ettepanekud palume esitada Soome Instituudile hiljemalt 28. märtsil 2021. Kandidaate saab esitada siin (link).

Aasta õpetaja kuulutatakse välja 29. aprillil 2021 Soome suursaatkonnas toimuval vastuvõtul. Soome-Eesti Kaubanduskoda autasustab aasta õpetajat ühekordse rahalise stipendiumiga. 

Info jagamine teretulnud!  Lisainfo: Liina Ergma, liina.ergma@finst.ee


Traditsiooniline soome keele olümpiaad Agricola toimub 4. juunil 2021.

Juhend on TÜ teaduskooli leheküljel
https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/soome-keele-olumpiaad


Olete oodatud 19. märtsil 2021 Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu 

veebikonverentsile „Lõimime loovalt“!

Registreeruda veebikonverentsile saab 15. märtsini siin:  https://forms.gle/ojSrUtisH7DMAbPA9

Osalemistasu ESKÕSi liikmetele on 30 eurot
https://www.voorkeelteliit.eu/kutse-eesti-voorkeeleopetajate-liidu-veebikonverents-loimime-loovalt/TLÜ avab sügisest soome keele ja kultuuri õppe uuel kujul

Loe lisa

YHTEISSEMINAARI VIROLAISILLE JA VENÄLÄISILLE SUOMEN KIELEN OPETTAJILLE, KÄÄNTÄJILLE JA TULKEILLE 


Aika ja paikka: 19.–21.04.2018 (3 päivää) Narva College, Raekojaplats 2, Narva, Viro.
Huoneet 215 ja 216
Osallistumismaksu: 3 päivää 60 €, sisältää kahden yön majoituksen 2 päivää 40 €, sisältää yhden yön majoituksen Tallinnan ja Tarton yliopiston suomen kielen opiskelijoille -50%.
Järjestäjät: Suomen Viron-instituutti ja Suomen Pietarin Instituutti. Ilmoittautuminen: 1.03.2018 mennessä. Ilmoittautumislomake löytyy täältä Hintaan sisältyvät majoitus 2 hlö:n huoneessa, ruokailut ja kaupunkikierros. Tiedustelut: Ohjelmapäällikkö Rahel Lindpärg, tel +372 51980067, rahel.lindparg@finst.ee OHJELMA TO 19.4. Huone 215

usid digiajastu õppijale ja õpetajale. 2017.a. konverentsi tähelepanu keskpunktis on digiajastu kool, õppija iseärasused, õpetaja väljakutsed ning professionaalse arengu võimalused.

Esinejateks on võõrkeeleõpetajad, kõrgkoolide lektorid, tunnustatud koolitajad Eestist ja väljastpoolt Eestit, Innove õppekava –ja metoodikakeskuse, testide , uuringute ja arendus-keskuse spetsialistid, kirjastused, võõrkeeleõpetajate võrgustike esindajad.

Konverentsi töökeeled: eesti, inglise ja vene keel.

Konverentsi esimene päev lõpeb vastuvõtuga Kukruse mõisas. Sõiduks mõisa on tellitud bussid. Soovijatel on võimalik osaleda lühiekskursioonil, mille käigus on võimalik selga proovida vanaaegseid kostüüme, kirjutada tušši ja sulega kiri, mis vormistatakse ürikuks ning pitseeritakse tõelise pitseriga. Vt Kukruse mõis http://kukrusemois.ee/

Konverentsil osalevad kirjastused Allecto, Pearson ja raamatukauplus Krisostomus.

Loe lähemalt: Konverentsi ajakava

________________________________________________________________